Для чого або як допомагають нам іменні ікони?

Ікони в християнській культурі є потужними оберегами, що нагадують нам про Бога, за образом і подобою Якого створена кожна людина. Святі отці називають їх ще Євангелієм для неграмотних, які не можуть прочитати Святе Письмо. Сюжети ікон різноманітні - це може бути зображення Святої Трійці, Христа, Богородиці, святих, ангелів, свят і подій церковної історії. Популярною тематикою іконопису є написання ликів святих, так званих іменних ікон. Християнам відомі тисячі мучеників і новомучеників, багато з них шануться лише на місцевому рівні (наприклад, в одній єпархії). Якщо ваша сім'я цінує церковні канони, вишивка іменних ікон може стати відмінним вибором для проведення дозвілля. Зараз купити схеми вишивки бісером іменних ікон не важко, головне визначитись з ликом святого, який буде на ній зображений. Найчастіше це ваш покровитель, ім'я якого ви носите. В давнину на Русі новонароджених називали згідно святців - церковного календаря, де вказані дні пам'яті святих. Зараз така традиція вже забута, але покровителя все ж можна визначити за ім'ям і датою народження, знайшовши у церковному календарі найближче після дня народження людини святкування пам'яті святого з відповідним ім'ям. Варто також пам'ятати, що ім'я, яке дається при хрещенні, може іноді відрізнятися від мирського імені.

Для чого ж людині святий покровитель? Після хрещення він стає для віруючого духовним наставником, помічником і захисником протягом усього життя, тим, хто доносить до Бога його молитви і прохання. Небесний заступник охороняє нас від бід, спокуси лукавого, вберігає від необдуманих поганих вчинків, допомагає в час хвороби і важких життєвих обставин. До нього найчастіше звертаються з молитвою перед початком важкої справи та прийняттям важливих рішень. Не варто путати святого покровителя, який був людиною і через власні духовні подвиги удостоївся життя вічного, з Ангелом Охоронцем - безтілесним створінням, жителем Царства Небесного.

Іменна ікона святого може бути різних розмірів - від кишенькової чи дорожньої до аналойної. Це залежить від різного масштабу зображення святого: в увесь ріст, по пояс, по плечі, лише обличчя. При виборі розміру схеми вишивки бісером іменних ікон варто звернути увагу на:
1. сюжет самої ікони - якщо іменна ікона з поясним зображенням вимагає невеликого розміру - від 9х10 см, то ікони із зображенням
пейзажу або складним оформленням припускають розмір побільше, інакше деталі будуть дуже дрібними і невидимими;
2. майбутнє розташування в будинку - чи збираєтеся ви її ставити на полицю, комод, тумбочку, або будете вішати на стіну;
3. ціну - сильно залежить від розміру ікони.

Іменна ікона вишита власними руками бісером - чудовий подарунок на іменини або в будь-який інший день, якщо мова йде про членів сім'ї або близьких. Вона супроводжує її володаря, протягом усього життя. Принаймні, раніше так було в кожній православній родині. Сьогодні ж подарована іменна ікона можливо пробудить бажання краще пізнати свого небесного покровителя і частіше до нього звертатися, у всіх життєвих ситуаціях.

Якщо хочете зробити приємно рідним і змайструвати подарунок своїми руками, то в інтернет-магазині "Кудесница" ви знайдете широкий вибір схем вишивки бісером іменних ікон від різних виробників. Купуючи тут, ви можете бути впевнені в якості виробу, адже усі схеми нанесені на габардин і атлас з флізеліновою основою, за рахунок чого в процесі вишивки вони не стягуються, стібки робити зручніше, бісер лягає рівно. Схеми для вишивки бісером ікон на нашому сайті мають яскраві природні кольори, які ідеально підібрані, що виключає їх зливання при вишивці. Всі вони комплектуються зрозумілою інструкцією і запаковані в хорошу презентабельну упаковку. Також ми допоможемо вам у підборі бісеру відповідно до схеми. Ми здійснюємо доставку Укрпоштою і Новою Поштою по всій Україні, а також пропонуємо безготівковий розрахунок і післяплату.