Таємниця українського оберегу: авторські ляльки-мотанки!

Ще здавна люди приділяли велику увагу оберегам та їх значенню. Вони слугували надійним захистом від хвороб, злого слова чи пристріту. До оберегів українського народу відносили: вишитий рушник, ляльки-мотанки, обереги з солоного тіста тощо. Обереги застосовують і нині, наприклад останнім часом набули популярності авторські ляльки-мотанки, наділені позитивною енергетикою. Про таємниці ляльок-мотанок поговоримо у цій статті.

У колишні часи, традиційно перед народженням дитини мати власноруч робила ляльку-мотанку, яка уособлювала саму дитину. Вважалося, що материнська енергетика має величезну силу, тому виготовляючи таку ляльку, мати ніби наділяла її своєрідним захистом, вкладала у неї зв'язок дитини із родом.

Слов'яни ще здавна вірили, що не можна малювати обличчя лялькам, тому, що через очі ляльки в її господаря може вселитися злий дух. Тому натомість, на її обличчі вишивали червоний хрест, що слугував уособленням Сонця - символу життя.Така лялька слугувала не тільки оберегом, але й іграшкою для немовляти. Тому виготовляли їх невеличкого розміру, приблизно з лікоть чи долоню. Таку ляльку ще називали пеленашкою.

Вам мабуть цікаво, чому лялька-мотанка отримала саме таку назву. Сама назва походить від процесу виготовлення. Адже її виготовляли з маленьких клаптиків тканини маминого одягу, що увібрали в себе її запах. Потім ці клаптики скручували нитками, бо застосування таких підручних засобів, як ножниці чи голки заборонялось.

До виготовлення мотанки підходили дуже відповідально, кожна дрібниця мала значення. Наприклад, нитки намотували по ходу Сонця (тобто зі сходу на захід), наділяючи оберіг добром, щастям, здоров'ям, при цьому промовляючи молитви. Важливо було ще й правильно обрати пору року для виготовлення ляльки-мотанки, за давніми звичаями займалися цим саме взимку. Невдалими днями для цього заняття вважалися свята та вихідні дні, а також п'ятниця, бо займатися рукоділлям у цей день вважалося за гріх.

Ще одним важливим правилом є те, що виготовляти таку ляльку потрібно за один раз, тобто не відкладаючи на завтра або інший день. Адже таким чином оберіг втрачає свою силу. Також займатися цим видом рукодылля заборонялося вночі, адже тоді найсприятливіший час для відьом та злих духів, які можуть проникнути у ляльку.

Що ж стосується сьогодення, то ляльки вже втратили свою силу і виготовляти їх почали дедалі рідше, не надаючи їм особливого значення. Однак деякі виробники все ж таки займаються даним видом рукоділля. Саме таким виробником є компанія "Кудесница". Ми виготовляємо не лише ляльки-мотанки, різдвяні віночки але й обереги з солоного тіста, а також різноманітні схеми для рукоділля, підбираємо бісер під схеми. Наші ляльки ручної роботи, вироблені з урахуванням ваших особистих побажань та з використанням давніх традицій.

Бажаєте придбати таку ляльку собі або комусь із рідних у подарунок? Тоді звертайтесь за допомогою до наших менеджерів-консультантів. Вони з радістю дадуть відповіді на всі ваші питання, а також врахують усі ваші індивідуальні побажання. Можлива доставка по всій території України. Нехай лялька-мотанка стане надійним оберегом для вас та вашої родини.